Інноваційні технології ЗДО

   «Лепбук» (lapbook), або як його ще називають тематична папка, - це саморобна інтерактивна папка з кишеньками, дверцятами, віконцями, рухливими деталями, які дитина може діставати, перекладати, складати на свій розсуд. В ній збирається матеріал по певній темі. При цьому «лепбук» - це не просто витвір. Це наочно - практичний метод навчання, заключний етап самостійної дослідницької роботи, яку дитина виконувала у ході вивчення даної теми. Щоб заповнити цю папку, малюкові потрібно буде виконати певні завдання, провести спостереження, вивчити представлений матеріал.

«Лепбук» - це універсальний посібник, який може бути підсумком проектної та самостійної діяльності дітей, тематичного тижня, передбаченого основною освітньою програмою дошкільної освіти. Може бути використаний при реалізації будь - якої освітньої лінії, забезпечуючи їх інтеграцію.

Об'єднуючи навчання і виховання в цілісний освітній процес, «лепбук» дає можливість педагогу побудувати діяльність на основі індивідуальних особливостей кожної дитини. Використання «лепбука» забезпечує рівність можливостей, повноцінний розвиток кожної дитини, в тому числі і для дітей з особливими освітніми потребами.                                      

Переконавшись у тому, що технологія «лепбук» відповідає вимогам, що пред'являються Базовим компонентом і чинними програмами та дозволяє підняти на більш високий рівень розвиток пізнавальної активності дошкільнят у 2018 році вихователь приступила до  розробки та роботи з використання «лепбука» - технології для розвитку пізнавальної активності дітей старшого дошкільного віку, які поєднала зі своїм календарно-перспективним плануванням та тематичними тижнями. Це допомагає закріплювати вивчений матеріал і в подальшому дозволяє швидко освіжити  в пам'яті пройдені теми.                                                                             

 Таким чином, можна сказати, що «лепбук» - це збірний образ плаката, книги і роздаткового матеріалу, який спрямований на розвиток творчого потенціалу та пізнавальної активності, розширюючи не тільки кругозір,але і формуючи навички та вміння.