Рости здоровий, малюк

 

Як швидко вилікувати кашель у дитини 3 років?

    

Вам знадобиться

  • Лікар
  • Муколітичні препарати
  • Небулайзер
  • Зволожувач 

·            1  Кашель у малюка валить мам в трепет, пробуджуючи думки про пневмонії, уколах і сумнівних принади лікарняних буднів. Однак паніка не допоможе, допоможуть декілька продуманих тактик, як швидко вилікувати кашель у дитини, в залежності від його причини. Кашель є захисним механізмом організму, сенс якого полягає в очищенні дихальних шляхів від потрапили в них подразників: запахів, пилу, вовни тварин, сторонніх тіл, мікробів, часток їжі і т. д. Тому кашель — це добре, це означає, що організм виявив подразник і намагається від нього позбутися. Головне пам’ятати: лікувати треба не кашель, а основне захворювання. Лікування ж кашлю, по суті, зводиться до полегшення виведення подразника з органів дихання.

·            2  Головною причиною кашлю є захворювання верхніх (риніт, тонзиліт, ларингіт, трахеїт) і нижніх (бронхіт, пневмонія) дихальних шляхів. Якщо кашель носить алергічний характер, то головне — усунути алерген. Потрібно звернутися до алерголога, здати алергопроби. Лікар призначить антигістамінні (противоалергенні) препарати: зодак, Еріус, Цетрин, Кларитин і т. п. Додатково впоратися з кашлем, особливо у маленьких дітей, допоможе очищувач повітря — прилад, фільтруючий повітря в приміщенні і усуває з нього забруднення і найбільш поширені алергени. Основним засобом лікування не ускладнений кашлю є рослинні муколітичні препарати: Геделікс, Гербіон, Проспан і т. д. Їх дія полягає в розрідженні мокротиння і транспортування її назовні.

·            3    Вкрай важливо знати, як швидко вилікувати кашель у дитини, якщо інфекція опускається в нижні дихальні шляхи. Основне лікування, звичайно, призначить лікар, і головним його елементом є антибактеріальна терапія. Що стосується кашлю, впоратися з ним допоможуть все ті ж муколітичні препарати, тільки більш дієві. Їх основними діючими речовинами можуть бути амброксол (Амбробене, Лазолван), ацетилцистеїн (АЦЦ, Флуімуціл), бромгексин, карбоцистеин. Оскільки кожна з груп муколитиков діє по-різному: карбоцистеин зменшує кількість мокротиння, амброксол і бромгексин підсилюють її виведення, а ацетилцистеїн розріджує і знижує в’язкість, призначити ліки може тільки лікар, виходячи з конкретної ситуації.

·            4    Найбільш гостро стоїть питання, як швидко вилікувати кашель у дитини 3 років, до розвитку ускладнень, головними з яких є бронхо-легенева обструкція, стеноз і алергічні реакції. Обструкція — це звуження просвіту бронхів або легеневих альвеол внаслідок набряку і гіперемірованна запалених тканин. У результаті, дитина не може нормально дихати, з’являється задишка, розвивається кисневе голодування. Стеноз — одне з найстрашніших ускладнень, полягає в змиканні голосової щілини, перешкоджає диханню, і є прямою загрозою життю дитини. Якщо обструкція трапилася, до стандартної терапії додаються препарати, що перешкоджають її розвитку (Беродуал, Сальбутамол, Пульмикорт), і антигістамінні (Супрастин і Фенистил, з 3 років — Цетрин, зодак).

·            5  В останні роки все більшої популярності набуває вживання лікарських препаратів у вигляді інгаляцій. Це дозволяє доставити ліки безпосередньо до вогнища захворювання, уникнути додаткових алергічних реакцій, забезпечити більш точне дозування. Для цього потрібно придбати спеціальний прилад — небулайзер. Найпоширенішими є компресорні й ультразвукові небулайзери, які дозволяють проводити інгаляції будь-якими препаратами. Більшість лікарських засобів, що використовуються в лікуванні кашлю, мають форму випуску у вигляді розчинів для використання в небулайзере.

·            6   Тепер про додаткові заходи. Дитина повинна споживати багато рідини, повітря в приміщенні повинен бути прохолодним і вологим, т. к. тепле сухе повітря подразнює слизові оболонки дихальних шляхів. Дуже ефективні в боротьбі з кашлем інгаляції. Вологе повітря, що вдихається при цьому, сам по собі сприяє розрідженню мокротиння, заспокоює слизові, тому кашель швидко стає вологим і м’яким. Для більшої ефективності у воду можна додати соду, відвари трав (ромашка, материнка, чебрець), ефірні масла (чайного дерева, евкаліпта).

 

Як загартовувати малюка вдома?

Вам знадобиться

  • Сонце
  • Свіже повітря
  • Вода
  • 1Трирічний малюк найбільш схильний атаці різних вірусів, яких зустрічає в дитячому саду. Перш здоровий і міцний дитина раптом починає хворіти кожні два тижні різними респіраторними захворюваннями, мучиться від нападів кашлю, «захлинається» соплями. У цій ситуації багато батьків вперше замислюються про те, як загартовувати дитини 3 років, щоб підвищити опірність дитячого організму різним інфекціям, з якими він стикається в суспільстві, і уникнути виникнення простудних захворювань.
  •  2Найдієвішим і популярним способом зміцнити імунітет крихти є загартовування, що сприяє нормалізації процесу терморегуляції. Дитина, організм якої звик до перепадів температур в повсякденному житті, легше буде переносити переохолодження і знайде стійкість до впливу несприятливої зовнішньої середовища. Про корисні властивості сонячних променів і повітряних ванн повинен знати кожен відповідальний батько. Так як загартовувати дитини 3 років на прогулянці? Щоденне перебування на свіжому повітрі і прогрівання під ультрафіолетом допоможуть зміцнити імунітет, отримати дозу вітаміну Dестественним шляхом. Важливо правильно одягати малюка на прогулянку, щоб йому не було жарко і тіло не потіло. Під сонцем слід перебувати тільки в ранкові та вечірні години, наявність головного убору у дитини обов’язково. У теплу погоду потрібно дозволити малюкові пограти в пісочниці босоніж.
  •  3Не менш актуальні в процесі загартовування дітей водні процедури. Природно, що чим раніше почнеться цей процес, тим краще. Однак загартовуватися ніколи не пізно, тому в трирічному віці цілком можна почати проводити ці оздоровчі сеанси. На початковому етапі загартовування дітей 3 років обмежується обтиранием тіла рушником, змоченим у воді кімнатної температури. Потрібно обробляти спинку, ніжки і ручки, витирати шкіру не слід — вона повинна висохнути самостійно. Після кількох таких сеансів обтирання можна переходити в наступній стадії — обливань. Спочатку обливають кінцівки дитини. Для цього використовується тепла вода, трохи прохолодніше, ніж звична для купання. Поступово температуру рідини знижують на 2 — 3 градуси.
  •  4Загартовування дитини — це регулярні процедури, які потрібно проводити щодня, в один і той же час доби. Однак малюк повинен бути абсолютно здоровий. У разі виникнення захворювань, процедури потрібно припинити до повного одужання, інакше висока вірогідність, що загартовування негативно вплине на здоров’я дитини. Важливо також враховувати побажання самого «пацієнта» — якщо він скаржиться на холод під час обтирань або обливань, рекомендується підвищити температуру води до комфортного рівня на деякий час.